Zamiast kwiatów – pomysł na prezent

DSCN0343.3

Urodziny, imieniny, Dzień Kobiet, Dzień Mamy czy jakakolwiek inna okazja często narzuca nam zakup kwiatów czy to jako prezentu samego w sobie czy też tylko dodatku. To bezpieczny, neutralny wybór, trochę idący na łatwiznę (no chyba że ktoś kocha kwiaty). Nie każdy jednak lubi dawać lub dostawać kwiaty. Niektórzy wolą prezenty bardziej namacalne, praktyczne, pamiątkowe, sentymentalne. Chodzi o rzeczy, które obdarowanemu zostaną na dłużej niż kilka dni, które wzruszą i będą nie tylko piękne, ale też będą miało to coś więcej…

U mnie prym wiodą 3 prezenty, które można wręczyć zamiast kwiatów, a które jednocześnie mogą trafić do Waszych bliskich nawet gdy dzielą Was setki czy tysiące kilometrów ;)

1. Kwieciste herbaciarki

Nic piękniejszego, praktyczniejszego i bardziej pamiątkowego nie znajdziecie ;) To kwiaty w „wiecznym” wydaniu dla każdego i na każdą okazję… Na dodatek taką skrzyneczkę na zamówienie wypełniam pięknie zapakowaną herbatą jednego lub kilku gatunków. Całość możecie spersonalizować pod Wasze upodobania (bądź bliskiej osoby, do której to cudo ma trafić). Dowolny styl, kolorystyka, kwiaty (lub inny motyw przewodni – nawet zdjęcia), dedykacja czy wreszcie wielkość herbaciarki.

Jeśli jeszcze Was nie przekonałam, zapraszam do obejrzenia zdjęć kilku realizacji, które wyszły spod mych rąk. Może ktoś z Was się zainspiruje :)

herbaciarka róże

herbaciarka róże2

herbaciarka turkus róże3

herbaciarka turkus róże5

DSCN0725.rocznica róże

DSCN0730.rocznica róże

zestaw herbaty niebiesko mi


herbaciarka time for tea.3

herbaciarka foto

herbaciarka foto2

2.Porcelana cała w kwiatach

Kwiaty możemy wręczyć także w wersji porcelanowej :) Kubki, filiżanki ręcznie malowane lub ozdobione techniką decoupage uczynią  zwykłe chwile smakowania herbaty czy kawy o wiele bardziej wyjątkowymi. Ulubione wzory, specjalne dedykacje sprawią, że te niecodzienne wydanie kwiatów poruszy niejedno serducho.

DSCN0697.niezapominajki

DSCN0573.różany zestaw

3. Kwieciste butelki z ulubionym trunkiem

Często jubilaci, solenizanci a nawet Młoda Para od razu życzą sobie zamiast kwiatów butelkę wina czy innego napoju „orzeźwiającego”. Nic dziwnego, bo taki prezent nie traci przecież ważności, a z pewnością zdarzy się niejedna okazja, żeby go wykorzystać ;) Dzięki ręcznemu rysunkowi zwykła butelka zyskuje wyjątkowy wygląd i staje się piękną pamiątką. A jeśli dodatkowo zostanie zapakowana w specjalną skrzyneczkę, również personalizowaną, z pewnością przebiję nie jeden bukiet wprost z kwiaciarni ;)

wino kwiaty

winko dla przyjaciółki

1896986_449631948532397_8446198989611562324_n

 Mam nadzieję, że moje propozycje kwiatów inaczej w roli prezentów przypadły Wam do gustu. Może nawet macie swojego ulubieńca, a może zainspirowałam Was do stworzenia własnego, niepowtarzalnego egzemplarza ;) W końcu wielkimi krokami nadchodzi Dzień Kobiet, czas ślubów, Dzień Matki, a zresztą okazje urodzinowe, rocznicowe itp. są przez okrągły rok.

Jeśli masz swój własny pomysł i chcesz go zrealizować, z przyjemnością powitam Cię w moich skromnych progach, by nadać mu realny kształt.

An.Ka