Tablica korkowa w nowym wydaniu

 

Nie wiem jak Wy, ale ja lubię tablice korkowe. Dla mnie to idealne miejsce do „pracowych” notatek, przypominajek i różnych motywatorów. Niby telefon z kalendarzem i organizerem jest zawsze pod ręką, ale ja chyba jestem trochę takim oldschoolem, który woli mieć najważniejsze informacje na „oku” w dosłownym znaczeniu ;)

Oprócz swoich zalet, tablice korkowe mają jednak jak dla mnie jedną poważną wadę. Jaką? Kolor i fakturę ;) W efekcie nie zawsze pasują do naszego wnętrza. Dlatego ja, kupując swoją tablicę korkową, od razu wiedziałam, że przejdzie ona mały lifting ;)

Użyte materiały:

  • farba akrylowa w kilku kolorach,
  • papier ścierny
  • szablon

Wykonanie:

Drewnianą ramkę pomalowałam najpierw na czarno, a po wyschnięciu na kolor miętowy. Następnie całość przetarłam papierem ściernym, żeby uzyskać efekt postarzenia.

Z kolei cały korek został pomalowany białą farbą akrylową, a po jej wyschnięciu, za pomocą szablonu naniosłam wzór w narożnikach tablicy.

I tak oto moja zupełnie nowa tablica korkowa, zyskała zupełnie nowy wygląd, który idealnie pasuje do reszty MNIE ;)


Oczywiście tablicę korkową możecie odmienić także w inny sposób niż malowanie zwykłą farbą. Możecie także np.:

  • pomalować ją farbą tablicową czy tablicową magnetyczną
  • nakleić na nią tapetę
  • ozdobić serwetkami techniką decoupage.

I jak? Podoba Wam się ta nieco inna wersja tablicy korkowej? Może przekonałam kogoś z Was do odmiany swojej własnej ;)  Z przyjemnością posłucham Waszych opinii :)

An.Ka