Szklana kula DIY

szklana kula7

Jeśli ktoś z Was śledzi mój fanpage, zapewne wie, że od ubiegłego tygodnia mam w pracy pomocnika ;) W rolę przymusowej asystentki wcieliła się moja Młoda, którą zmogła choroba. Nie zdziwi więc zapewne nikogo, że kolejne DIY po prostu musiało powstać z myślą o niej i zresztą przy jej aktywnym udziale (proszę wybaczyć palce dzidzi na zdjęciu ;) ).

Do wspólnej zabawy natchnęła nas pewna kreatywna bajka, gdzie dzieci tworzyły SZKLANA KULĘ jako prezent na Boże Narodzenie. My postanowiłyśmy zrobić własną wersję :) Pracy naprawdę niewiele, a córcia zachwycona.

Potrzebne materiały:

  • jakiś ciekawy słoik z nakrętką
  • dowolna figurka
  • brokat w wybranym  kolorze
  • woda
  • klej na gorąco

szklana kula 6

 

Normalnie wystarczy przykleić figurkę do nakrętki od słoika. Nasza figurka – syrenka wybrana przez Młodą jest jednak dość niewielka, musiałam więc wykorzystać jeszcze małą nakrętkę jako podium dla niej.

 

szklana kula

 

szklana kula2

 

Następnie wlewamy wodę do słoika zostawiając trochę luzu i wsypujemy brokat (zdecydowanie najlepsza część zabawy, dlatego nawet nie udało mi się cyknąć fotki). Zakręcamy słoik i SZKLANA KULA gotowa :D

szklana kula4

 

szklana kula3

 

szklana kula7

Banalnie proste, nieprawdaż? Efekt oczarował Młodą <3 Pierwszego dnia nawet z nią zasnęła ;) Nosi ją ze sobą gdzie popadnie i tylko czasem odstawia na honorowe miejsce w swoim pokoju ;) A że słoik zdecydowanie bardziej odporny na zniszczenie niż klasyczna szklana kula to i obawy o stłuczenie cudeńka mniejsze :)

Jak widać, niewiele potrzeba do szczęścia :)

To jak, próbujecie zrobić swoją własną szklaną kulę?

An.Ka