Sylwestrowe tricki DIY na domówkę

lampiony

Sylwester już za chwilę i zapewne nie jeden z Was spędzi go na domówce, a może nawet sam takową będzie organizował. Z pewnością przyda się Wam na taką okazję kilka tricków, które z resztą śmiało można  wykorzystać na każdą imprezę.

Kieliszki 

Na każdej domówce prędzej czy później pada pytanie „Który mój kieliszek”. Gdy zabawa jest udana niestety o pomyłkę nie trudno. Nieważne czy mamy szwedzki stół czy standardowy układ stołu. Na szczęście zawsze można zapobiec ewentualnemu kieliszkowemu zamieszaniu. Świetnie sprawdzą się w tym przypadku 2 poniższe propozycje.

  • Podstawki pod kieliszki

Wystarczą klasyczne krążki brzozowe, na których odrysowujemy cyfry i całość zabezpieczamy lakierem. Każdy dostaje swój numerek i gotowe.

podstawki pod kieliszki

Zródło: https://www.duitang.com/blog/?id=18093521

  • Imienne kieliszki

Krążki z cyframi zawsze można jednak zagubić albo odstawić kieliszek na nieswoim krążku. Takiej sytuacji całkowicie można uniknąć gdy otrzymamy swój własny imienny kieliszek. O tak, a wystarczy do tego trochę farby tablicowej.

Zanurzamy stopkę kieliszka w farbie i gotowe. Potem wystarczy tylko zwykłą kredą podpisać kieliszek i żadna pomyłka nie wchodzi już w grę.

A jeśli chcecie, by kieliszek służył nie tylko na jednej imprezie, ponoć wystarczy po jego pomalowaniu i wyschnięciu wypiec w piekarniku w temp.170st. przez około 30minut. Kieliszek musi stać w piekarniku do góry nogami, by stopka niczego nie dotykała. Można go z niego wyjąć dopiero kiedy piekarnik całkowicie wystygnie, a i wówczas nadaje się do użytkowania dopiero po kilku dniach. Po takim zabiegu ponoć farba nadaje się nawet do mycia w zmywarce (sama jednak tego nie testowałam, więc potwierdzić nie mogę ).

kieliszki imienne

Źródło: https://allthingsmajor.wordpress.com/2011/12/14/diy-wine-charms-name-tags/

Dekoracje

W prosty sposób możemy także przygotować dekoracje na domówkę, by była pełna blasku i szaleństwa.

 

  •  Kule disco

Rodem z dyskoteki, choć bez kręcenia :) Potrzebujemy styropianowych kul i starych płyt CD. Tniemy płyty na kwadraciki, które misternie przyklejamy na kuli. Całość podwieszamy pod sufitem. oczywiście kule możemy wykonać w różnych rozmiarach, by mieniły się pięknie w wieczornym świetle.

kula

Źródło: https://www.pinterest.com/pin/532761830893978275/

  • Pinezkowe świeczki

Kiedy lubimy złoto i blask świec wystarczą złote pinezki i zwykłe owalne świeczki.

świeczki

Źródło:https://www.sohosonnet.com/crafts-and-diy/diy-holiday/10-easy-new-years-decorating-ideas/

  • Brokatowe lampiony

Moja inwencja twórcza też daje głos ;)  propozycja prosta do wykonania i bardzo sylwestrowa. Każdy zapewne znajdzie w domu jakiś bezużyteczny kieliszek (a nawet niewielki słoiczek). Potem potrzebny jeszcze tylko klej i brokat w dowolnym kolorze (ja postawiłam na złoto).

lampiony2

  • Wystrzałowy szampan

W klimacie moich lampionów można ozdobić także butelki szampana. Jak szaleć to szaleć.

szampan

Źródło: https://www.pinterest.com/pin/419327415279689363/

Maski i rekwizyty do zdjęć

  • Maski sylwestrowe

Idealne do wykorzystania także w karnawale. I bynajmniej nie tylko na wielkich balach. Na domówkach także mogą zagościć, podobnie jak wszelkie przebieranki czy wogóle imprezy tematyczne.

Świetne propozycje masek znalazłam u królowej DIY czyli Kasi Ogórek (Twoje DIY). Wybrałam dwie, które mnie urzekły, a po sposób wykonania odsyłam do niej na bloga.

maska 1

 Źródło: https://www.twojediy.pl/maska-karnawalowa/

maska-karnawalowa-Źródło: https://www.twojediy.pl/maska-idealna-na-sylwestra/

  • Rekwizyty do zdjęć

Każda domówka nie obejdzie się oczywiście bez pamiątkowych zdjęć, zarówno tych pozowanych i z zaskoczenia. Zatrzymują one niezapomniane wspomnienia na całe życie. Poza zwykłymi zdjęciami możemy też zaszaleć z rekwizytami, na dodatek przygotowanymi własnoręcznie. Niech w ruch pójdą cylindry, okulary, kapelusze, pióra, muchy, wąsy, usta….ogranicza Was tylko wyobraźnia i kawałek papieru.

Foto props

Źródło: https://www.acmoore.com/projects/projects-basic-crafts/projects-basic-crafts-crafting-surfaces/cpe-the-new-image-group-new-year-s-photo-props.html

Mamy błysk, dekoracje, maski, wystrzałowego szampana i swoje kieliszki :) Może któraś propozycja trafiła do Was i jeszcze zdążycie ją wykorzystać, a może macie jakieś własne pomysły. Czekam na Wasze komentarze kochani.

A jak już wszystko będzie gotowe, pozostaje tylko świetnie się bawić !!! I tego kochani właśnie Wam życzę, niezależnie od tego gdzie spędzicie ten wyjątkowy wieczór.

Szczęśliwego Nowego Roku :*

An.Ka