Ręcznie malowane kubki rodem z bajki

Porcelanowe kubki, kubeczki, kubaski….oj, maluję ich całą masę, na każdą okazję, na Wasze  zamówienie i na własny użytek też się zdarza :D Z reguły goszczą na nich napisy, bo przecież zewsząd zalewają nas słowa. Muszę jednak przyznać, że co raz częściej sięgam do BAJKOWYCH inspiracji <3 A co ;) Stara, a taka dziecinna ;) Częściowo to Wasza sprawka, gdyż zasypujecie mnie co chwilę nowymi pomysłami w tej kwestii ;) Ale moje gwiazdy także mnie cisną o swoich ulubieńców, którzy spoglądają na mnie z kreskówek, książek czy z półek z zabawkami ;) Filmu nie nakręcę, opowiadania nie napiszę (choć może nawet umiejętności jakieś są ;) ), pluszaka nie uszyję, za to mogę sprawić Wam i moim babeczkom ręcznie malowane kubki rodem z bajki.

 

Kubuś Puchatek i Przyjaciele

Kto nie kocha tej ekipy ze Stumilowego Lasu, ich przygód i uroczych tekstów? Pytanie retoryczne oczywiście, bo nie ma takiej osoby ;)

Moim faworytem z tej paczki jest Kłapouszek. Wiecznie zblazowany, jakby ciut smutnawy, ale za to zawsze będący sobą w myśl swojej zasady  „Wolę być starym, nudnym sobą niż udawać kogoś kim nie jestem” <3 I jak tu go nie kochać :)

A może Wy wolicie roześmiane oczy Kubusia albo słodki róż Prosiaczka?

Myszka Minnie & Miki

Te dwie urocze myszki biją rekordy popularności od chwili powstania czyli od 1928r. Długowieczni można by rzecz ;) co prawda z biegiem lat troszkę się zmienili, nie mniej jednak wciąż zyskują nowych fanów. A Wy możecie ich mieć u siebie w dowolnym looku, nawet tym z pierwszych filmów :)

 

Smerfy

„Kto się boi Gargamela, niechaj zaraz idzie spać. To film dla tych co się lubią bać…” Do dziś pamiętam tekst całej piosenki :D Pokochałam je jako dzieciak i dalej uwielbiam je oglądać. Macie ulubione Smerfa? Może chcielibyście, aby towarzyszył Wam przy kawie, herbatce lub soczku?

Muminki

Kiedy Muminki pojawiły się w polskiej TV, nie od razu podbiły moje serce ;) Wiecie, wszystko przez Bukę ;) :D Ale z czasem historie tych stworków rodem ze Skandynawii przyciągnęły i moją uwagę. I bynajmniej na oglądaniu wieczorynki się nie skończyło. Zaczytałam się także w ich książkowych przygodach, ba nawet mam książki do dziś :D

Kiedyś moimi faworytami byli Muminek i Migotka, z czasem dołączyła do nich Mała Mi i Włóczykij :) Tego ostatniego nie miałam jeszcze okazji zmalować, choć pomysł już w głowie jest ;) tylko czas trzeba znaleźć. No chyba że macie dla mnie jakieś inne wyzwanie ;)

 

 

 

Psi Patrol

Nowe pokolenie, więc i nowi idole. U mnie w domu jednym z wielu jest cała ekipa Psiego Patrolu. Tu zaledwie namiastka (Skye i Marshall), ale z przyjemnością zmaluję dla Was również innego psiaka z tej bohaterskiej gromadki.

 

Inne

 

Troszkę Was zasypałam tymi bajkami ;) :D W końcu jednak macie w jednym miejscu zebrane kilka propozycji kubków rodem z bajki.

Jeśli więc jesteście fanami jakiejś animowanej postaci, tudzież macie w domu dziecię zakręcone na punkcie swojego bajkowego idola, możecie zamówić sobie totalnie wyjątkowy i jedyny w swoim rodzaju kubek, dodatkowo personalizowany. Na dodatek wszystko jest ręcznie malowane, a kubeczki to polska porcelana Lubiana. Czego chcieć więcej? ;)

An.Ka.