Kalendarz adwentowy DIY

kalendarz.1

Listopad za nami, a to znaczy że Święta co raz bliżej (konkretnie to już za 23 dni! ). Przed nami adwent, a co za tym idzie i kalendarze adwentowe pozwalające maluchom umilić oczekiwanie na gwiazdkowe prezenty ;) U mnie co roku był taki zwyczajny sklepowy. Tym razem jednak postanowiłam rozpocząć nową tradycję w naszym domu – wspólne tworzenie takiego kalendarza.

W internecie widziałam mnóstwo kreatywnych inspiracji, które pokusiły mnie do wykorzystania materiałów pochodzących z recyklingu. A mianowicie do stworzenia naszego gwiezdnego kalendarza użyłam:

  • rolki po papierze toaletowym
  • wstążki (biała i czerwona)
  • drut
  • farba biała i czerwona
  • pędzle
  • pistolet do klejenia na gorąco

Tak to wyglądało na początku.

kalendarz

 

Niestety musicie mi wybaczyć brak wszystkich zdjęć krok po kroku. Młoda nie ma jeszcze odpowiednio dużo cierpliwości i każdy kolejny etap prac (odbywający się oczywiście z jej udziałem) musiał następować bardzo szybko po sobie.

Rolki pomalowałam, a raczej pomalowałyśmy na czerwono farbą akrylową.

kalendarz2

 

W międzyczasie kiedy całość schła powstała z drutu nasza gwiazda.

kalendarz4

Chcąc dodać jej objętości, owinęłam ją najpierw watą, a dopiero następnie wstążkami. Teraz musiała grzecznie poczekać na swoją kolej.

Wróciłyśmy do naszych rolek. Wszystkie kolejno spłaszczyłam, a boki pozaginałam na lekko półokrągło, żeby pozachodziły na siebie.

kalendarz3

 

Tak powstałe pudełeczka na drobne prezenciki wystarczyło przymocować do wstążki, potem do ramion gwiazdy i kalendarz był gotów. Ja numerki nanosiłam specjalnie kiedy kalendarz był już gotów. Kartoniki miały różne wymiary i przed przymocowaniem nie znałam ich umiejscowienia, a chciałam zachować kolejność odliczania.

Efekt końcowy ? Proszę bardzo :)

kalendarz1

 

kalendarz5

Moje dziewczyny zakochały się w nim :)  Grzecznie (nie zawsze ;) ) czekają teraz na każdy poranek.

Jak Wam się podoba? Może sami też tworzyliście takie kalendarze? Jeśli tak pochwalcie się swoimi projektami.

An.Ka

PS. Przy okazji zgłaszam moje/nasze cudo na wyzwanie ArtGrupa ATC.