Girlanda świąteczna DIY

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

girlanda7

W dzieciństwie zapewne każdy z Was robił różnego rodzaju ozdoby świąteczne, choćby łańcuchy z makaronów czy papieru. Głównie dlatego, że sklepy raczej bogatą ofertą w tym zakresie nie mogły się poszczycić. Obecnie wszystko możemy kupić, a mimo to ja bardzo często lubię wykonać coś sama. Bo przecież satysfakcja ogromna, a i niepowtarzalność przedmiotów ogromna.

Tym razem w mojej głowie kiełkował pomysł na girlandę świąteczną. Najpierw miała trafić na okno w salonie. W trakcie pracy zmieniła jednak swoje przeznaczenie. Zresztą sami zobaczycie gdzie znalazła swoje miejsce ;)

Do wykonania girlandy wykorzystałam:

  • krążki brzozowe średnicy 5cm
  • sznurek jutowy
  • farba akrylowa biała i metaliczna złota
  • wykonany samodzielnie szablon do gwiazdek
  • wiertarka.

Jak zawsze stawiam na szybkość i prostotę wykonania. Krążki pomalowałam więc na biało, a następnie za pomocą szablonu (zrobionego z grubej folii okładkowej) naniosłam złote gwiazdki.

girlanda5

 

girlanda7

 

Potem wystarczyło za pomocą wiertarki zrobić otworki na sznurek (ja użyłam wiertła „4”).

girlanda6

 

Przez otworki wystarczyło przewlec sznurek jutowy i girlanda gotowa :) A że „kółeczek” zrobiło mi się tak jakoś więcej to i okna dostały ozdoby, i cosik na stolik trafiło.

girlanda1

 

 

girlanda3

 

girlanda4

 

girlanda2

 

Dzięki tym drobnym upiększeniom co raz bardziej zaczynam czuć atmosferę Świąt :) w końcu nie tylko przez ilość zamówień w pracowni.

Jeśli pomysł i wykonanie Wam się podoba, zachęcam do tworzenia. Spokojnie jeszcze zdążycie :) A może macie inne projekty świątecznych DIY w planach? Zapraszam do komentowania.

 

An.Ka

A za piękne krążki dziękuję Lidii z Baba przemienia materię :)